SONY DSC

Julek ma małego wieloryba do kąpieli. Ale że jego zabawki zawsze muszą mieć większą wersję- mamę lub tatę, to narzekał mi trochę, że temu wielorybowi zgubiła się mama. Kiedy późnym popołudniem usiadłam do maszyny, Julek powiedział „Mamusiu, uszyj mi Laloryba”. śmiać mi się zachciało, z tego słowotwórstwa:D. Nie wszystko jeszcze mówi wyraźnie, a tu stworzył taki piękny wyraz : Lalka Wieloryb. Pewnie, że Ci uszyję syneczku! Widziałam w internecie piękne inspiracje zabawkowe dotyczące wieloryba, ale zawsze wydawały mi się dość trudne…kiedyś. Ale bardzo, bardzo mi się podobały. I udało się- narysowałam wykrój, wykroiłam materiał, uszyłam, wypchałam, jest. Julek zachwycony! Mama tez:)

SONY DSC

Tu wieloryb z bliska. Ma 55 cm długości i około 20 cm szerokości. Wykonany z pięknych bawełnianych materiałów, ogon z czerwonego lnu i białego polaru. Wypchany antyalergiczną kulką silikonową.

SONY DSC

Oczko z guzika….

SONY DSC

A oto inspiracje: The ADVENTURE begins, którzy ostatnio pokazywali swoje cuda w ddtvn. Sprzedają Wieloryba np. na Pakamerze.

misie-i-maskotki-12174629_7282621637.img

A to pierwsza inspiracja, dzinsowy wieloryb. Cudowny. Tu link do tutorialu, jak go wykonać.

whale-toy-for-kids27